Amazon kriptopara ile ilgileniyor

8

Amazon, zaten sahip olduğu bir alan adı olan amazonbitcoin.com dışında, üç yeni kripto para birimi alanı kaydı daha satın aldı.

  • amazonethereum.com
  • amazoncryptocurrency.com
  • amazoncryptocurrencies.com

Amazon kripto endüstrisine girecek mi?

1 yıl önce amazon platformunda 2 adet blockchain hizmet sunarken bazı söylentiler ortaya çıktı. (Quantum Ledger Database’i (QLDB) ve Amazon Managed Blockchain)

QLDB, müşterilere daha kolay ve güvenli bir işlem süreci sağlamak için kabul edildi. İkincisi ise Amazon Web Services (AWS) tarafından yönetilen Blockchain idi. Bu gelişme Amazon müşterilerinin Ethereum veya Hyperledger platformlarını kullanarak ağ içindeki bloklarını oluşturmalarını ve yönetmelerini sağladı.

Şirketin blok zinciri teknolojisini benimseyerek kripto ana akımına katılmayı düşündüğü bir gösterge olarak yorumlanmıştı.

Bu ürünlerin piyasaya sürülmesinden birkaç ay önce, genişleme planlarının bir parçası olarak, Amazon müşterilerinin tercihlerini incelemek için Investing.com tarafından bir anket yapıldı. Anket 1000 müşteriden oluştu ve genişleme planlarının bir parçası olarak müşterilerin Amazon’dan hangi hizmetleri ve teklifleri beklediğini sordu.

Müşterilerin yaklaşık% 12.7’si kripto ürünleri için istekler belirtti. Sayı çok dikkate değer olmamasına rağmen, müşterilerin kripto para birimi ile ilgili ürünlere olan ilgisini kesinlikle gösterdi.

O zamandan beri, söylentiler ve spekülasyonlar, Amazon’un kripto tabanlı hizmetlere olan ilgisiyle ilgisi olduğu söylentileri dolaşıyor. Bazı kişiler Amazon’un sonunda Bitcoin’i ödeme kaynağı olarak kabul etmeye başladığını iddia etti. Ancak, iddialar Amazon tarafından sürekli olarak reddedilmiştir.

Bildirildiğine göre, Amazon amazonbitcoin.com’u üç yıl önce satın aldı, dalgalı kur doğası nedeniyle bitcoin’e pek güven duymadılar.

Ancak, bu son hamleyle, şirketin kripto para birimlerini bir ödeme seçeneği olarak entegre ederek ya da kripto parasını işlemler için tanıtarak kendisini kripto para birimi alanında girişimlerde bulunmak istediği açık. Olasılıklardan diğeri ise, Amazon.com da kripto ödemelerini kabul etmeden yalnızca kripto para birimleri için bir aracılık hizmeti (mini borsa veya hızlı pratik alım satım hizmeti) sunabileceğidir.