Hakkımda

1970 doğma büyüme İstanbulluyum. 2016 yılında; artık bu şehirde yaşamak zor bir hal aldığı için İzmir’e yerleştim.
Marmara Güzel Sanatlar Grafik Ana Sanat Dalında eğitim aldıktan sonra
1994-2005 yılları arasında aralarında A&D Interactive, Klan EURORSCG gibi ajanslarda yaratıcı yönetmen olarak görev aldım.
2005-2016 yılında Adobe Türkiye’de başlayan eğitmen ve danışmanlık kariyerime
2016 dan bu yana tam zamanlı yatırımcı ve girişimci olarak devam ediyorum.

2017 Haziran’ında BitcoinEgitim.com markası adı altında eğitimler vermeye başladım. Kripto para alanında yatırım yapanlara destek olmak amacıyla sosyal medya kanalları ve web sitesi aracılığıyla piyasa analizleri ve yorumları yaptım.

2019 yılı içerisinde global ölçekte faliyete gösterecek olan Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka ile tümleşik analizler yapan “Coinrazzi v 1.0” servisini kullanıma açtım. Bu servis Türkiye lokasyonu hariç tüm dünyaya hizmet veren İngilizce içerikli bir pazar tarama ve sinyal üretme servisidir.

Analiz metodum:

Finansal enstrümanlar hakkında analizler yaparken kendi geliştirmiş olduğum “Holistik Analiz” adında bir metodolojiyi kullanıyorum. Bu sürecin teknik analiz bölümünde ise tamamen kendi geliştirdiğim göstergeleri (indicator) kullanmaktayım. Bunlar içerisinde ortak bilindik olan 2 gösterge sadece Bollinger Bantları ve Ichimoku bulutlarıdır. Toplamda5 ayrı analiz sistemim mevcuttur. Temel olarak teknik analiz yaparken adında “Alien” ismini verdiğim sistemi kullanıyorum. Diğer sistemleri ise piyasanın kararsız olduğu zamanlarda teyid alabilmek ve öngörüde bulunabilmek için kullanıyorum.

Bütün bunlarla birlikte eğer iyi bir oyun planı ve stratejiniz yoksa, her şeyden önemlisi toplam zeka yönetiminizde ortalamanın üzerinde değilseniz başarı şansınız düşük olacak kayıplar kaçınılmaz olacaktır.

Vizyonum

Artık 1950 lerde tohumları atılan var olan üretici den tüketiciye ulaşan tedarik zincirinde “aracıların” ortadan kalktığı bir dönemdeyiz. Bankalar nakit akışında bu aracılardan birisi. Aracıların ortadan kalkmaya başladığı bu süreçte blockchain, fintech alanındaki gelişmeler bankacılık sistemine rakip değil mevduat sahiplerine daha güvenli ve ekonomik hizmetler sunmasını sağlayacaktır.

Misyonum

Kripto para yatırımcıları benimde 2016 yılında aralarına katılarak keyif aldığım bir topluluk. Ancak doğası itibariyle herhangi bir denetleme mekanizmasına sahip olmadığı için riskleri de yüksek.
Bu alana sempati duyan ve kar potansiyeline inanan kişilerin risk yönetimlerini güçlü bir şekilde yaparak doğru kararlar alabilmesinde destek olabilmek benim en önemli önceliğimdir.

Bugün artık zamanımın çoğunu borsa işlemleri, spor, müzik ve kişisel gelişimime vakit ayırarak geçirmekteyim. Aynı zamanda eticaret tabanlı uluslararası bir şirketin Türkiye’de yaygınlaşması konusunda çalışmalarıma devam ediyorum.

Bereketli ve esenlik dolu bir yaşam sürmenizi dilerim.

Kubilay Kılınç